תמר שירי,

"חיה בצל האלימות"

תמר, אם חד הורית לארבעה בנים, דור שני  של בית אלים, "תוצר להעברה בין דורית".

שנים רבות חיה בצל עוני, אלימות על סוגיה השונים, מצוקה רגשית והעדר מעטפת משפחתית. דווקא המאבקים הרבים בחייה דחפו אותה לפעול "לשנות את העולם".

כנגד כל הסיכויים היא יצאה ללימודים גבוהים בתחום הקרימינולוגיה ומשלימה בימים אלו תואר במדעי החברה והרוח התמחות בקרימינולוגיה.

סיפורה האישי והדרמטי הפך למאבק של אישה אחת על חייהן של נשים, גברים וילדים, ודרך פועלה והידע הרב שצברה היא פורשת את תמונת המצב של האלימות במשפחה בישראל היום, והיכולת לצמצם ואף למגר אותה, במציאות בה חמישית מאוכלוסיית ישראל נפגעה או קשורה לאלימות במשפחה.

ניסיונה העשיר בתחום מלווה בסיפורים אישיים, נתונים סטטיסטים, בכתבות טלוויזיה, עיתונות , השתתפה בפרק [גברים בטיפול] בסדרת הטלוויזיה "ואקום" של העיתונאית גל גבאי , הייתה גיבורת סרט בסדרת הרשת "תהילים בשר ודם" שהייתה אחת מחמש המועמדות הסופיות לאוסקר הישראלי בשנת 2018.

ב- 4/2019 הייתה מועמדת לפרס יגאל אלון על עשייה חלוצית למען המדינה ובינואר 2019 הוזמנה להציג את סיפורה האישי באירוע ייחודי בבית הנשיא במסגרת פורום למניעת אלימות במשפחה מזווית אחרת.

אין זה מיקרי שתמר, אישה שהצליחה לצאת ממעגל האלימות , לשקם את חייה ולבחור לעזור דווקא לגברים במצבי משבר זוגי הכוללים גם אלימות במשפחה.

תמר נבחרה בשנת 2011 ע"י ויצו ישראל לאחת מבין 20 הנשים אשר ישפיעו על החברה בארץ בתחום מניעת אלימות במשפחה.

ב – 2014 לאחר פעילות התנדבותית לסיוע לנשים, גברים וילדים כאחד, היא הקימה את העמותה הראשונה מסוגה בישראל, "בשבילך", המאתרת גברים במצבי משבר ואלימות ומהווה חדר מיון ראשוני למי שלא העזו לפנות לטיפול עד היום. מטרת פעילות העמותה היא לאתר, לסייע בטיפול ראשוני ולתת מענה לצרכים השונים, שיאפשרו לחבר את הגברים למערכות התמיכה הקיימות בישראל.

הרצאותיה הכנות, הנותנות מקום רב לשומעים, מתאימות למפגשים אינטימיים, כמו גם להשתלמויות, כנסים, או אירועים ממלכתיים, הן בנושא אלימות והן בנושאי העצמה אישית, ומתאימות הן לאקדמיה, למוסדות ציבוריים, שהאלימות מגיעה לפתחם באופן תדיר, מבתי חולים ועד  בתי משפט; לאנשי חינוך- מגננות, מורות ועד יועצות והן לציבור הרחב דרך מתנסים, חוגי בית וערבי השראה.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן