אנטומיה של מנהיגות

לימדו אותנו לחשוב שמנהיגות היא תכונה ששייכת לקבוצה מאד מצומצמת של אנשים, שרק מעטים זכו להיוולד מנהיגים. תרשו לי לערער על ההנחה הזאת ולהוכיח לכם שמנהיגות היא קודם כל עניין של החלטה.

בעשרים השנים האחרונות בהן אני עובד כעיתונאי וכתב טלוויזיה, הכרתי מאות מנהיגים, ואלו לא היו סטיב ג'ובס, נלסון מנדלה ושמעון פרס, אלא נשים וגברים מהשורה, שבנקודה מסוימת בחייהם לקחו את המושכות לידיים וסחפו אחריהם אנשים נוספים אל עבר מטרה משותפת, הובילו שינוי.

ההרצאה היא מסע מרתק, מפתיע, משעשע ופוקח עיניים שיגרום לכם לחשוב מחדש על החומרים מהם עשויים מנהיגים ומנהיגות. דרך סיפורם של פרוייקטור הקורונה, בנות נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית, קצין גולני שקפץ על רימון ואמא אחת ששברה את כל החוקים, נרכיב מחדש את הDNA שהופך אנשים למנהיגים. מכאן זה תלוי רק בנו.   

 סטוריטלינג- מהם החומרים שמהם עשויים סיפורים?

גבריאל גרסייה מרקס אמר ש"החיים הם לא מה שחיית, אלא איך שאתה מספר אותם".

למה? כי אנחנו חושבים בסיפורים, לא בעובדות, לא במספרים ולא במצגות. סיפור הוא הכלי הכי אפקטיבי אם אנחנו מבקשים להניע אנשים לפעולה, לחבר בניהם, להגדיר רעיון, להעלות את המכירות, להבין את הערך המוסף שלנו ולשנות את המציאות. אבל איך הופכים רעיון לסיפור? איפה ואיך מתחילים?

בהרצאה פוקחת עיניים, שי גל, כתב ובמאי סרטים בין לאומי, מפרק את אמנות הסטוריטלינג למרכיבים שלה. דרך הסיפורים של  אישה עקשנית אחת שהצליחה להעלות את שכר החיילים בצה"ל, ילדה בת 8 שעיצבה מחדש את הסטטוס קוו בין חרדים לחילונים, אלוף בצה"ל שבחר להניח את הלב שלו על השולחן ומנהל בכיר בנאס"א שלקח את הסיכון הכי גדול של חייו- תקבלו בהרצאה הזאת את הכלים והרעיונות המעשיים לספר את הסיפור שלכם.

מה חייב להיות בכל סיפור ? איפה אנחנו בדרך כלל טועים? על מה אפשר לוותר? ועל מה אסור לוותר? בשעה אחת סוחפת תבינו מה החומרים שמהם עשויים סיפורים.

שי גל,

במאי סרטים בין לאומי זוכה פרסים, עיתונאי, ומרצה לתקשורת.

בימים אלו הוא מביים סרט דוקומנטרי בנאס"א בהפקה אמריקאית, לפני כן היה כתב וחבר צוות תכנית התחקירים "עובדה", שימש ככתב חברת החדשות של ערוץ 12 וכתב "אולפן שישי". שי הוא בוגר התכנית היוקרתית לעיתונאים באוניברסיטת מישיגן.

לשי ניסיון של שנים ארוכות בהרצאות מול קהל. לאורך תקופה זאת ערך מאות הרצאות, החל מחברות וארגונים, בימי הכשרות מנהלים, באירועים לכלל הארגון, מהרצאות המוניות ועד פגישות בפורומים קטנים ואינטימיים. ההרצאות מותאמות לקהל היעד, ומתאימות למגוון רחב מאד של קהל.

ההרצאות זמינות בעברית ואנגלית, עם מצגת או בלעדיה.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן