תא"ל (מיל') רון כתרי

במשך כשלושים שנה התנסה רון כתרי בעולמות תוכן מיוחדים ומגוונים, בצה"ל ובמערכת החינוך.

כבעל ניסיון עשיר וממושך בהופעה בפני קהלים שונים,  בארץ ובחו"ל, יתאים המרצה תוכן

הרצאותיו לפורום המאזינים וישתפם מכלי – ראשון בחוויות יוצאות הדופן אותן חווה במשעולי חייו.

ניתן גם לפתח כל נושא להרחיבו ולהעמיקו, בסדרת מפגשים.

מאחורי הקלעים של עולם המודיעין הישראלי והבינלאומי

סקירת הסוגיות המהותיות  באזורנו ודיון בהקשרים שבין האיומים, מרכיבי קהילת המודיעין הישראלית, האדם במודיעין ואתגרי הטכנולוגיה המתפתחת. נציץ גם בביטויים למודיעין ב…תנ"ך.

מהו "סוד" בעתה זאת? הנותרו "סודות" וכיצד יתמודד המודיעין עם "תעלומות"? מקומו של

המודיעין בביטחון הלאומי בישראל, יידון בהרחבה בלוויית שלל דוגמאות. כיצד אוספים מידע?

כיצד מעריכים ומעבדים אותו? מהם "מקורות" מודיעין וכיצד מגייסים אותם – "מרגל" מהו?

יחסי הגומלין של המודיעין עם הקברניט, המדיניות הצבאי.
בהרצאה התייחסות לשורת מקרי-מבחן בהיסטוריה, מהם צריך וניתן ללמוד: אתגר ההתרעה מפני מלחמה וכשלי-התרעה; ההתמודדות עם אויב שאינו מדינתי ואיומי הטרור; 'הטלטלה האזורית'… ועוד.

 על חינוך למצוינות

רון כתרי כיהן במשך 17 שנים כמנהלם של 4,000  תלמידים בביה"ס הריאלי העברי בחיפה, מגן עד י"ב. הוא ישתף מניסיונו בהתמודדות עם אתגרים מגוונים: ערכים בחינוך; מקומם של המורים וחשיבות הכשרתם ופיתוחם; משקלו של הבית בחינוך, כיצד מקדמים חינוך למצוינות – ערכית ואקדמית – ועוד.

בהרצאה יידונו גם השפעת העולם המודרני-וירטואלי על חינוך והוראה; מקומם של אתוסים ומיתוסים בעולם מורכב; מערכת החינוך הממסדית והחינוך הבלתי-פורמלי; להעניק "חכה" או "דגים" – הוראת ידע או כישורי למידה? היש מקום לחינוך-ערכי בעידן הפוסט-מודרני, המקדש הישגיות? על חניכה –"והגדת לבנך"…"את פתח לו": סוגיית שיתוף ההורים במעשה החינוכי, חינוך פטריוטי בעולם ציני.

דובר צה"ל לחימה בחזית ההסברה

האינתיפאדה השנייה פרצה מספר חודשים אחרי שמונה רון כתרי בידי הרמטכ"ל מופז לתפקיד דובר צה"ל, והתעצמה מאד. מאפייני ההתקוממות העממית שהפכו אלימים, עד לפיגועי הטרור ההמוניים(מטעני-נפץ; מחבלים מתאבדים ועוד), הציבו אתגרים מורכבים חדשים, במערכה הצבאית כמו-גם בחזית ההסברה, בישראל פנימה ובמישור הבינלאומי.

הסברה ודוברות במציאות של מחלוקות פוליטיות ושסעים פוליטיים מבית; דוברות בלחימה             א-סימטרית, מושגי-יסוד בעידן התקשורתי הנוכחי – "מסגור" ו-"מבזקיות", ;…REPLAY

מיהם יריביו של הדובר הממסדי? – ה"סטרינגרים", הסלולארי, תועמלנות היריב…; חשיבות ההסברה בפעילות הצבאית המסורתית – המפקד כמסביר; 'צלף' או 'צלם'?; התנהלות חיילים מתוקשרת ו"התמונה המרשיעה"; משקלן של הרשתות החברתיות במפת התקשורת…

רון כתרי ישתף אתכם בחוויות מהתנסות אישית במהלך שנתיים סוערות ומדממות של פעילות דוברותית אינטנסיבית, בזירה סבוכה ותובענית, לרבות הצגת מקרי-מבחן מאתגרים.

תא“ל (מיל') רון כתרי

ראש המכון לחקר המורשת במרכז  למורשת המודיעין (מל"ם)

במשך 28 שנים שירת בצה"ל בתפקידים מגוונים, בתחומי מודיעין השדה, המטה והמחקר ובמשך ארבע שנים כמפקד ביה"ס למודיעין.

כיהן גם כדובר צה"ל  (2000-2002)

יליד ישראל ( 1950 ), בוגר הפנימייה הצבאית שליד ביה"ס הריאלי העברי בחיפה, שבראשו עמד במשך 17  שנים, כמנהלו הכללי.

בוגר המכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה (בהצטיינות)  והמכללה לביטחון לאומי, בעל תואר ראשון (בהצטיינות) בהיסטוריה כללית מאונ' ת"א ותואר שני במדעי המדינה מאונ' חיפה.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן