ניר חפץ (49),

יועץ אסטרטגי ויועץ תקשורת לשורה ארוכה של אישים בכירים, חברות עסקיות, רשויות וארגונים מרכזיים במשק ובכלכלה, כיהן בשנים האחרונות בכמה מן התפקידים המשפיעים והמורכבים ביותר בתקשורת הישראלית, בסקטור הפרטי ובמגזר הציבורי.

חפץ, בוגר הפקולטה למשפטים והחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב, רב סרן במילואים בחיל המודיעין, החל את דרכו העיתונאית לפני כעשרים וחמש שנה ככתב שטח וכעורך ברשת המקומונים "ידיעות תקשורת" מקבוצת "ידיעות אחרונות". בשנת 1997 מונה לעורך המוסף "ידיעות תל אביב", עיתון הדגל של רשת "ידיעות תקשורת". בשנת 1999 מונה לעורך הראשי של רשת "ידיעות תקשורת", שהוציאה לאור מדי שבוע 20 עיתונים מקומיים בפריסה ארצית והעסיקה למעלה מ-300 כתבים, צלמים, עורכים, גרפיקאים ועובדי מערכת.

בשנת 2003 מונה חפץ, במקביל לתפקידו כעורך הראשי של "ידיעות תקשורת", גם לעורך האחראי על מדור הספורט היומי של העיתון "ידיעות אחרונות". בשנת 2006 מונה חפץ לעורך הראשי של "7 ימים" – מוסף הדגל של קבוצת "ידיעות אחרונות" כולה. במסגרת תפקידו כעורך הראשי של "7 ימים" פורסמו במוסף שורה ארוכה של תחקירים וכתבות וראיונות עומק.

בשנת 2009 עזב חפץ את קבוצת "ידיעות אחרונות", והתמנה לראש מערך ההסברה הלאומי וליועץ התקשורת של ראש הממשלה. במסגרת תפקידו זה ניהל את המערכה הלאומית התקשורתית בארץ ובעולם בשורה ארוכה מאוד של אירועים, מאבקים ומשברים כגון נאום בר אילן, משבר המרמרה, המשא ומתן לשחרור גלעד שליט, המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית במצרים ובארה"ב, הצטרפות ישראל לארגון מדינות OECD, העברת תקציב מדינה דו שנתי בכנסת, המערכה התקשורתית נגד התחמשות איראן בנשק גרעיני בנאומי ראש הממשלה באו"ם ובפגישותיו עם מנהיגי ארה"ב, רוסיה, גרמניה, צרפת, אנגליה, קנדה ועוד, אחריות על התיאום התקשורתי בין הממשלה לבין זרועות הביטחון ובכללן אלו הכפופות למשרד ראש הממשלה (השב"כ, המוסד, הוועדה לאנרגיה אטומית) בנושאים אסטרטגיים ועוד.

בשנת 2011 עזב חפץ את השירות הציבורי, והתמנה לעורך הראשי של העיתון היומי "מעריב" ושל קבוצת "מעריב" כולה, לרבות אתר האינטרנט NRG, חטיבת המגזינים והירחונים של הקבוצה ("את", "מעריב לנוער", הורים וילדים", "נשיונל גיאוגרפיק" ועוד), רשת המקומונים "זמן מעריב" והוצאת הספרים "ספריית מעריב".

בראשית שנת 2013, עם העברת השליטה בעיתון "מעריב" לידי איש העסקים שלמה בן צבי, הפך חפץ ליועץ התקשורת של קבוצת IDB וליווה את קבוצת העסקים הגדולה בישראל במשבר החוב המרכזי והמתוקשר ביותר במשק. במסגרת זאת ייעץ חפץ לחברות המטה בקבוצה, וליווה את פעילותן של החברות התפעוליות בקבוצה, ובכללן IDB אחזקות, IDB פיתוח, דסק"ש, כור תעשיות, נכסים ובניין, סלקום, שופרסל, כלל ביטוח, מכתשים אגן, גיוון אימג'ינג, מודיעין אנרגיה, IDB תיירות, ישראייר ועוד.

חפץ מילא תפקידים ציבוריים מגוונים. בין היתר כיהן כחבר המועצה הציבורית להנצחת זכרו של בנימין זאב ז'בוטינסקי; חבר דירקטוריון קרן פרוינד לקידום הקולנוע והטלוויזיה בישראל; נציג הציבור בהתאחדות לכדורגל ויו"ר ועדת ההסברה של ההתאחדות; חבר צוות ההיגוי העליון של טורניר יורו U24 בישראל 2013; חבר מייסד בוועדת המפכ"ל לשעבר דודי כהן לרפורמה בענף הכדורגל בישראל; ראש מנהלת ליגת העל בכדורגל בשלבי הכינון והקמת המנהלת; ועוד.

ניר חפץ הוא מחברם של שני ספרים – יחד עם עמיתו העיתונאי עורך "7 ימים" גדי בלום:

הספר הראשון הוא הביוגרפיה "הרועה – סיפור חייו של אריאל שרון" (הוצאת "ידיעות ספרים") אשר פורסמה בשנת 2005 והפכה לרב מכר בישראל. הספר "הרועה" תורגם גם לאנגלית (הוצאת "ראנדום האוס") ולגרמנית (הוצאת "הופמן אונד קאמפ").

הספר השני הוא "ישראל לאן – 18 שיחות עם האישים שמעצבים את פני המדינה" שיצא לאור (הוצאת "ידיעות ספרים") בשנת 2008, ביום העצמאות השישים למדינת ישראל.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן