חיבוק דוב

כיצד תוכלו לזהות האם ילדכם עובר התעללות בגן והאם ניתן לזהות מטפלת מתעללת?

הרצאת חובה להורים מגיל לידה ועד גן חובה.

מאור צור, כתב הפלילים של חדשות 13 חושף פרשת ההתעללות בגן של כרמל מעודה מראש העין והתיעוד של מות הפעוטה יסמין וינטה על ידי הסייעת שטיפלה בה יציג להורים פתרונות מעשיים שיסיעו להם להגן על ילדיהם.

מאור מספר "הכל החל כשאימא של אחד הילדים שהיה בגן של כרמל מעודה התקשרה אליי ממררת בבכי".
"מאור אתה חייב לעזור לנו, אתה לא מבין מה היא עשתה לילדים שלנו! איך לא ידעתי?״

שאלתי אותה מי המטפלת? ואז היא שלחה לי את התמונה של כרמל מעודה. בת 25, יפה, מצטלמת סלפי עם חברות באינסטגרם. נראית אחת משלנו, כזאת מטפלת בדיוק הייתי רוצה לילדים שלי. זה ריסק אותי לחתיכות". בשנייה הזאת הבין מאור כי לנו ההורים אין באמת יכולת לגלות האם מאחורי החיוך של המטפלת, הסייעת או הגננת, מסתתרת מפלצת שמתאכזרת לילדים שלנו. חוסר הפיקוח מצד המדינה גרם לכך שהילדים הקטנים שלנו מופקרים וההורים בעצמם הם אלו שמכניסים את הילדים לגוב האריות".

מאור העלה את המציאות הקשה של ההתעללות בילדים לראש סדר היום הציבורי ואף גרם לכך שפעם ראשונה בישראל התארגנה ויצאה לרחובות מחאת ההורים. מחאה שתפקידה לזעוק את זעקת הפעוטות שלא יכולים לספר מה באמת קורה להם בגן.

איזו התנהגות אצל ילדכם עלולה להעיד על כך שהוא חווה אלימות בגן?

מה הבדיקות שניתן לעשות על צוות הגן עוד לפני שמפקידים בידיהם את הילדים?

כיצד יודעים על פי ההתנהגות של צוות הפעוטון או הגן האם מתרחשת בו אלימות?

אלו רק כמה מהפתרונות שיציג מאור בהרצאתו שיסייעו להורים לקבל החלטה מושכלת בידי מי להפקיד את היקר להם מכל.

 

40 גוונים של אלנבי – הפרשה שהסעירה את המדינה 

כשהגיעו שלושה סרטונים לטלפון הנייד של כתב הפלילים של חדשות של ערוץ 10, מאור צור, הוא כבר הבין שמדובר בחומר נפץ ערכי וחברתי.
איך קורה מצב שבו מספר כגברים מקיימים יחסי מין עם הבחורה על הבר, תוך ששאר המבלים מתעדים את המתרחש ומפיצים את הסרטונים מבלי שאף אחד לחושב לעצור את מה שקורה לנגד עיניו?

פרשת אלנבי 40 היא עוד סימפטום להתדרדרות החברתית והמוסרית במדינתנו
בהרצאה מרתקת, יספר מאור צור על מאחורי הקלעים של הפרשה וכיצד מובילים תהליכים מול מערכות גדולות כמו הפרקליטות והמשטרה כדי שבסופו של דבר יחול שינוי אמיתי.

 

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן