לעוף בניגוד לחוקי הטבע,

שמי לילך שם טוב, ביום הולדתי ה-38 איבדתי את היקר לי מכל. את שלושת ילדיי האהובים: עומר (9), רוני (8) ואור (5)שאיבדו את חייהם על ידי אביהם. לאחר תהליך מורכב התחלתי להסתכל על החיים בצורה שונה. החלטתי לבנות את חיי מחדש.זהו סיפור חיים כואב ומרגש אך מלא תקווה. להמשיך לחיות ולהביט קדימה.

על ההרצאה:
אחרי למעלה מחמש שנים, הבנתי שכדי שאוכל להמשיך לחיות על מנת לחיות ולא רק כדי לשרוד, אני חייבת למצוא משמעות שתיקח אותי קדימה תוך שימור ערכיי. תוך כדי התמודדות עם הבלתי אפשרי, עם למידה דרך שבירת מוסכמות, עד למציאה וזיהוי של המהות הפנימית בהתמודדות מול אובדן.

היו לי בחירות והשתמשתי בהן בתבונה. עם כל הקושי והכאב הבנתי שלא אוכל לשנות את התוצאה הסופית הקשה כל כך, ולכן החלטתי להנציח, לעזור, לפעול למען האחר ולתת יד למי שרק יבקש, להגביר את המודעות למניעת אלימות סמויה ולנסות להביא פתרונות לעניין זה, מתוך מקום של שיתוף ואהבת אדם.

התחלתי להסתכל על החיים בצורה שונה מהתנהלותי עד לטרגדיה.

עברתי תהליך ארוך של שינוי בדפוסי חשיבה, התנהגות וההתנהלות בחיי. שינויים אלה הביאו אותי להחלטה למצוא משמעות לחיי על מנת לחיות ולא על מנת לשרוד, להנציח את ילדיי ולעזור לאחר להתרומם למרות הקושי, כל אדם באשר הוא.

בהרצאתי אני משתפת באותם רגעים קשים לאחר האובדן של חיי וההחלטה הבלתי מתפשרתשמשקפת את המוטו שלי: "לחיות על מנת לחיות ולא על מנת לשרוד".יציאתי לתקשורת בתקופת המשפט, התגובות וההשראה להמשיך.

מאחר וראיתי כי לסיפור שלי קיימת משמעות עם ערך מוסף לחברה, החלטתי לשתף במה שעבר עליי לפני הנישואין, תוך כדי, במשבר בזוגיות – באורות האדומים שהיו שם ולא ראיתי טרום נישואיי, בסמוך לטרגדיה ובזמן שאחרי ובהחלטות שלקחתי על עצמי מאז אותו יום.

החלטה חסרת פשרות והבנה מה יעזור לי לבחור בחיים – הביאה אותי להכרה כי הטרגדיה אינה שולטת בי, אני שולטת בה. למדתי לחיות איתה ולצד התאריכים הלא פשוטים החוזרים כל שנה אך לא הפכתי לצילה.

יצירת משמעות ובחירה אישית הם המפתחות לבניית חיים אשר אני מכוונת אליהם.

ביולי 2015 יצא ספר הביכורים שלי לאור: "לעוף בניגוד לחוקי הטבע".

זהו ספר אוטוביוגרפי שנכתב כתוצאה מאובדן עצום ומהחלטה לחיות. גם מי שאינו חווה אובדן פיזי עשוי למצוא את עצמו בין שורות הספר המעלה אין ספור חוויות המעוררות הזדהות רגשית והבהרה של מושגים "מעולם האלימות הסמויה" שלא תמיד נהירים לכולם.

 כשש שנים מהטרגדיה, אני חובקת תינוקת.

כנגד כל הסיכויים הרגשיים והפסיכולוגיים – הצלחתי להגשים שוב את האמהות שהיא למעשה הערך הגבוה ביותר שלי ובזכות כך הצלחתי.
על כך ועוד בספרי השני שיראה אור בקרוב.

 לילך שם טוב עכשיו בהרצאה מרתקת, אנושית ואותנטית על נשימה מתוך כאב, משמעות החיים, התמודדות והגשמה.

"מבחינה אווירודינאמית הדבורה אינה אמורה לעוף אבל הדבורה לא יודעת זאת, ולכן היא ממשיכה לעוף בכל מקרה" (מארי קיי אש)

 

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן