עו"ד ליזה דמרי-בן שחר,

במציאות של היום לכולנו יש קרוב משפחה כזה ו/או אחר שהוא עו"ד/משפטן ו/או "יודע הכול" אך הגיעה העת לקבל כלים משפטיים בסיסים על זכויותינו במגוון רב של תחומים. 

כמה פעמים הגעתם למקום עבודה חדש ו/או ישן ותוך כדי תהיות מצאתם עצמכם שואלים שאלות בנוגע לזכויות שלכם?

כמה פעמים נתקלתם בבעיה שאילו הייתה לכם התשובה הבסיסית לא הייתם צריכים להגיע לפגישת ייעוץ עם עו"ד בתשלום?

בהרצאתה היא תתן לכם כלים העונים לשאלות היום יומיות כגון:

זכויות עובדים ואף מעסיקים במקומות עבודה?

איך לצאת מחובות והחשוב מכולם איך להימנע מהתנהלות משפטית בגינם?

מה עושים לפניי שרוכשים דירה?

ליזה, בעלת ניסיון רב בייצוג מעסיקים ועובדים, לרבות מנהלים בכירים ומעבידים מובילים במגזר הציבורי והעסקי.

חברה בלשכת עורכי הדין כמו גם חברה בוועדת דיני העבודה בלשכת עו"ד מחוז חיפה והצפון מרצה בתחום משפט העבודה ותחומי משפט נוספים זה שנים רבות בימי עיון, השתלמויות, כנסים, ובמסגרת השתלמויות פנים ארגוניות. כמו כן עורכת חוות דעת מומחה בסוגיות בנושא דיני עבודה ושכר, נותנת ייעוץ משפטי למעסיקים ועובדים, כותבת מאמרים משפטיים המתפרסמים בעיתונות, וכן עונה לשאלות בתחום דיני עבודה במסגרת ניהול פורום משפטי קבוע באתר משפטי ידוע .

כמו כן מעבירה ליזה יום עיון בנוגע לחובות המעביד לאור חוק למניעת הטרדה מינית

מהו החוק למניעת הטרדה מינית .

חוק למניעת הטרדה מינית הינו הנחייה ספיציפית למעסיקים (חובות מעביד) אשר העלה באופן מבורך את המודעות למניעת הטרדה מינית במקום העבודה.

החוק והתקנות מטילים חובות על מעסיקים רבים כגון: נקיטת צעדים להתנכלות במקום העבודה כמו גם מניעת הטרדה מינית בפועל. על כן נוצר הצורך הממשי למעסיקים בימנו לנקוט בהליכים אל מול עובדיהם. ובל נשכח! מעסיק שלא ינקוט באמצעים הפשוטים הללו לכאורה חשוף לתביעות משפטיות והכפשת שמו המקצועי.

 החוק קובע כי מעביד חייב לנקוט אמצעים סבירים, בנסיבות העניין, כדי למנוע הטרדה מינית או התנכלות במגרת יחסי העבודה, ע"י עובדו או ע"י ממונה מטעמו (אפ אם אינו עבודו), ולטפל בכל מקרה כאמור (סעיף 2 לחוק) הוראות אלו של החוק חלות על מעסיק בפועל כאשר הוא מעסיק עובדי קבלן לצורך העניין.

אז מהן החובות ואיך ממלאים אחריהן תשאלו?

ביום העיון יפורטו החובות הרבות וביניהם חובת המעסיק לפעול בגין כל תלונה המוגשת לפניו על ידי עובד ו/או עובדת בגין התנכלות ו/או הטרדה מינית לכאורה.  שימו לב, לא מבקשים מכם המעסיקים להיות הרשות המבצעת ו/או השיפוטית כלומר, פעולה פשוטה של ברור אמיתי תעמוד בחובה הזאת לפחות לכאורה.

החובות של המעסיקים בימנו למניעת הטרדה מינית לא מוגבלות בכמות עובדים ו/או בגדול בית העסק, כלומר שווה גדול לקטן ועל נשכח זאת!

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן