סיקור בין הסמטאות הרצאתו של גלעד שלמור

עולם הפלילים הישראלי הוא מארג שלם של יחסים בין פושעים, עורכי דין ואנשי תקשורת. הרצאתו של גלעד שלמור, כתב הפלילים של קשת 12 בעשור האחרון, מספקת הצצה מרתקת לאינטרסים הסמויים שיש לכל אחד מחברי תעשיית הפשע הישראלית וחושפת באופן קליל ומשעשע את הסיפורים הקטנים שמאחורי הסיפורים הגדולים.

מי העבריין המוכר שחי עם יותר מאישה אחת? מי האיש שהסכים ללכת לכלא בגלל סוכריות טיק-טק? ואיך מצא את עצמו גלעד שלמור יושב בג'קוזי עם יעד של המשטרה?

בהרצאתו הקולחת "סיקור בין הסמטאות" מדגים שלמור כיצד התחרות העזה בין הכתבים הפליליים יכולה להביא לטעויות מביכות בפרסום, כיצד הטובים והרעים שעל המסך הם לא בהכרח כאלה במציאות ואיך המשטרה, כמו העבריינים, משתמשת בתקשורת כדי להשיג את מבוקשה.

עיתונות מסוכנת: הסיפורים הקטנים מאחורי שידורי השטח הגדולים. במסגרת עבודתו נאלץ גלעד שלמור להתמודד עם אתגרים יוצאי דופן. בהרצאה ייחודית הוא חולק את כל הסודות: כיצד שורדים לינץ׳ אלים בסביבה עוינת, על מה חושבים בשעה ה-16 במהלך חקירת כוחות הביטחון של מדינת אויב,  איך מעבירים שידור חי מתוך בניין בוער כשלא יודעים אם דיירי הבניין שרדו ומדוע נעצר בחשד לגרימת התקף לב?

בעשור האחרון מסקר גלעד שלמור את הזירות הקשות ביותר כשלנגד עיניו מטרה אחת: להביא לציבור את תמונת המצב האמינה והמדויקת ביותר. לעיתים, כפי שמזמין ההרצאה יווכח לדעת, העניינים מסתבכים

צילום: גיא גלעד 

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן