"מבכירי אנשי התיאטרון בארץ, מחזאי, במאי, מתרגם, מרצה מבוקש בארץ ובעולם, זוכה פעמיים בפסטיבל עכו ופעם אחת בפרס התיאטרון הישראלי ומאז 1995 – הדרמטורג של תיאטרון בית ליסין". וכאן, בדרך כלל, מישהו מרים את ידו ושואל: "סליחה, מה זה דרמ-דרמ – איך אמרת? טורג??"

לא רבים יודעים שדרמטורג התיאטרון הוא האדם האמון על בחירת החומרים להצגות התיאטרון: הוא זה שקורא את  כ ל  המחזות שמגיעים לתיאטרון (ובארץ כל אדם חושב הוא יכול לכתוב מחזה), ממיין אותם, סורק ללא הרף את אתרי האינטרנט בתקווה למצוא חומרים חדשים ומרתקים ברחבי העולם. ובתיאטרון בית ליסין – בוודאי אחד התיאטרונים המצליחים בארץ וזה שחרט על דגלו את הסיסמא " הכי ישראלי" – הדרמטורג גם מקדם מחזאים חדשים וכתיבה צעירה של חומר חדש. ובאמת, תיאטרון בית ליסין זכה הכי הרבה פעמים בפרס התיאטרון הישראלי בקטגוריה של מחזה ישראלי מקורי. מי לא ראה את "מקווה", "החולה ההודי", "הבנאליות של האהבה", "רוחל'ה מתחתנת", "המוגבלים" ועוד ועוד – כל אלה מחזות שאני גיליתי, ליוויתי את כתיבתם וייעצתי בהעלאתם – את "הבנאלית של האהבה" מאת סביון ליברכט גם ביימתי, וזכיתי על כך לפרס במאי השנה במסגרת פרס התיאטרון הישראלי בשנת 2010.

בהרצאתי "ההצגה חייבת להימשך- סודות קטנים מאחורי רגעי התיאטרון הגדולים" אני מספר על הנס המופלא הזה של יצירת הצגה חדשה מרגע הרעיון, דרך הכתיבה והשכתוב, הליהוק והבימוי ועד לפרמיירה הנכספת: סיפורים מרגשים, מצחיקים, מסעירים אודות הכוכבים הגדולים והשחקנים המעולים שגורמים לאלפי אנשים להתרגש מידי ערב ולהפוך את התאטרון הישראלי לתיאטרון הכי מצליח בעולם (תודו שלא ידעתם את זה, אבל בהרצאה שלי אני אספק לכם את  העובדות לכך…)

 

את לימודיי האקדמיים עשיתי בגרמניה, במינכן, ומאז – התיאטרון הגרמני הוא ביתי המקצועי השני. אני מרבה לביים ולהרצות בגרמניה, בקיא מאד בהיסטוריה ובייחוד של התיאטרון הגרמני ופעלתי רבות לשיתופי פעולה בין תיאטרונים ישראליים לגרמנים.

"זוגות מעורבים – עבר ועתיד": לפני שנתיים, יזמתי, כתבתי וביימתי הפקת תיאטרון בינלאומית אודות זוגות מעורבים, ישראלים וגרמנים. ההצגה עלתה בישראל ובגרמניה בהשתתפות שרה פון שוורצה ושחקנים נוספים, ישראלים וגרמנים, בשלוש שפות לרגל יובל החמישים ליחסי הדיפלומטיים בין ישראל וגרמניה (לשנת היחסים – מחזה אודות יחסים…)  וזכתה להצלחה רבה ולביקורות מסעירות. בתחקיר לקראת ההצגה, ראיינתי 36 זוגות מעורבים של ישראלים וגרמניות, גרמנים וישראליות (ו, כן, גם חד-מיניים וחד-מיניות…) בני כל הדורות. הקלטתי עשרות שעות של שיחות נפש עם אנשים פרטיים, צעירים ובוגרים, ששאפו להתאהב ונקלעו לסבך רגשי שבו לעתים העבר פועל נגד העתיד ועם שלם פועל נגד היחיד. בהרצאה אודות ההפקה המיוחדת הזאת, אני משתף את הקהל בסיפורי הזוגות המרגשים ביותר גם כאלה שלא נכנסו להצגה, בליווי קטעים מוקרנים מההפקה (או קטעים חיים בהשתתפות שחקנים, בהתאם לזמינות). הסיפורים מאירים מערכות יחסים רב-תרבותיות בין כל העמים ומשיחותיי עם בני המשפחות הנוגעות בדבר, נדהמתי עד כמה החוויה הזאת משותפת לאנשים רבים.

 

בנוסף, אשמח להעמיד את עצמי לרשות המעוניינים בכל נושא הקשור בתיאטרון, בצפיה מוחית בהצגות, בדיון בעקבות הצגות שנצפות במשותף, בהנחיית שיחות ומפגשים עם שחקניות ושחקנים ואנשי תיאטרון בולטים.

 

וכל זה עוד לפני שדברנו על "תשוקתי השניה":

"מסע המזל" – סדנא חוויתית, מרגשת ומעצימה, המבוססת על סימני האסטרולוגיה: כוכבים ומזלות. האסטרולוגיה המודרנית עוסקת בניתוח ובגיבוש תהליכים פסיכולוגיים, אישיותיים וקבוצתיים, בייעוץ לקראת החלטות בצמתי חיים ובריפוי משברים – האסטרולוגיה בימינו: כבר לא רק ניבוי המזל במספר מלים חידתיות. במפגש חוויתי, מלא הומור ואנקדוטות, נבין מה "המזל" שלנו אומר בעצם על מסע חיינו וכיצד המודעות לארכיטיפ המתקיים בבסיס "המזל" שלנו יכולה לסייע לנו ברגעי משבר, לשקם את הפגיעה שלנו ולדרבן אותנו להמשיך במסע שלנו, שהוא סיפור חיינו. אני לא מקיים כאן סדנא תיאורטית "להיכרות עם האסטרולוגיה", אלא משתמש בשפת האסטרולוגיה כדי לייצר תחושה מיידית של הבנה עמוקה את המקום שבו אנו נמצאים במחזוריות חיינו וכלים חיוניים להצלחת ההגשמה העצמיתשלנו. בהתאם לכמות המשתתפים, ניתן גם לשלב קריאה של חלקים נבחרים מהמפות האישיות של המשתתפים שירצו בכך.

 

 

המלצות

אל תפחד לעשות צעד גדול. אי אפשר לחצות תהום בשתי קפיצות קטנות

המלצה 2

אל תפחד לעשות צעד גדול. אי אפשר לחצות תהום בשתי קפיצות קטנות

המלצה 2

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן