ללמוד חדשנות וכלכלה דווקא מההיסטוריה ודרך חשיבה ביקורתית ויצירתית.

הידעת?

ההיפים הם "סוכני השינוי" של האינטרנט.

מרבית המשקיעים זלזלו בהמצאה מוזרה – הרדיו.

דווקא חברת קייטרינג הייתה הראשונה לאמץ מחשב מסחרי בשנות ה-50.

הפילוסופים של המאה ה-18 יכולים ללמד אותנו משהו על עסקים.

ההיסטוריה התרבותית של האינטרנט

איך נוצרת מהפכה? האינטרנט כמהפכת תרבות, האינטרנט כטכנולוגיה שצומחת בידי משתמשיה, מושגים ששמענו אך לא ידענו מהם למשל – "קיברנטיקה" האם זה קשור למילה קברניט ואם כן למה? האם כשל המודל החינמי של הרשתות ומנועי החיפוש והאם לילד הזה פיללנו? זהו סיפור על האנשים עם חזון, יומרה ויצרתיות. סיפור על אנשים שמעולם לא "הלכו סתם" לעבודה. זהו סיפורם של מהפכנים, יחידים וקבוצות, חובבים, האקרים, סטודנטים וההיפים של שנות ה-60 שעומדים מאחורי מהפכת האינטרנט. זהו סיפורם של מספר אנשי מפתח שאחראיים יותר מכל לתרבות האינטרנטית שלנו כפי שהיא היום.

מדיויד יוּם (הפילוסוף) ועד פריים + 9 (הריבית)

סקירה מרתקת על האנשים והרעיונות שנוגעים בכיס של כל אחד מאיתנו יום יום. הסיפור מתחיל במאה ה-18 כשדיויד יום לימד אותנו על הברבור השחור ועל מה יקרה אם נניח שמה שהיה הוא שיהיה. זהו סיפור על חברו לספסל המרצים באוניברסיטת אדינבורו, אדם סמית' אבי הקפטיליזם. אבל יותר מכול זהו סיפורם של כמה דמויות מפתח בחצי השני של המאה ה-20: איאן ראנד, פול גרינספן, רייגן קלינטון ושורה של אישים שמעטים יודעים, אבל בהחלטותיהם ובמעשיהם הביאו למצבו הנוכחי של הקפטילזם ואולי אף לגסיסתו של הכפר הגלובלי ועלייה מחודשת של הלאומנות. זהו גם סיפור, על אהבה ובגידה, נגידים ונשיאים ופילוסופית אחת שמכרה יותר ספרים מכול שאר הפילוסופים הגברים גם יחד.

זוהי הרצאה שתעזור לכל שומע ושומעת להבין איך באמת העולם עובד ולמה זה על חשבוננו.

תומר פישלר,

שימש בתפקידים בכירים כמנהל שיווק ואסטרטגיה עסקית במגוון ארגונים מאינטל ועד דלוייט, מבנק גדול ועד בנק קטן. הקים הוצאת ספרים חתרנית וסטארטאפ בתחום ה- Fintech.
שוטט הרבה, נפגש ועבד עם אנשים וסטרארטפים מבריקים, עם ארגונים מגוונים ויוזמות שונות ומשונות…
כיום לומד לתארים מתקדמים בפילוסופיה, חקר תרבות דיגיטלית והיסטוריה של המדע. בשעות הפנאי כותב ספרי פרוזה.
בניגוד לחוקרים אחרים תומר מגיע מתוך התעשייה עצמה ומכיר מקרוב את כאביה. זהו הרקע המיטבי שמאפשר ללמוד באמת מן ההיסטוריה, זהו החיבור שלפעמים חסר ועליו אפשר לבסס חדשנות ואסטרטגיה עסקית.
תומר מלווה מספר מצומצם של ארגונים ובכירים באופן קבוע. במקביל פוגש ארגונים נוספים עם סדרת הרצאות מרתקות (אותן הוא מכנה "פגישות") שהן חוויה לכל שומעת ושומע.

מאמרים מפורסמים:

https://bit.ly/2XaaWxj

המלצות

ה-הרצאה (!) הכי מעניינת. נושא שמדבר לכולנו כי כולנו חיים את זה. יכולה לשמוע את ההרצאה ברגע זה שוב מהתחלה.

קרן וייס, הפקת מסעות, אירועים וכנסים

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן