הסרט "שמעון המלך" מספר את סיפורו של שמעון דהן, בחור צעיר מבית שאן עם תסמונת דאון, בעל ידע יוצא דופן במוסיקה מזרחית, אשר חולם להיות דיג'יי, לעסוק במוסיקה ולהתפרסם. שמעון מקבל הזדמנות להגשים את חלומו כאשר הוא מתקבל לקורס שדרני רדיו ב"מכללה האקדמית כנרת". הסרט מלווה את שמעון במהלך ההתמודדות המורכבת, האישית והחברתית, בדרך להיות שדרן ברדיו.

הסרט "שמעון המלך" מציג מציאות, שבה גם לאנשים עם צרכים מיוחדים יש מקום לבטא את עצמם באופן ייחודי. הסרט נע בין האידיאה של הגשמה עצמית וביטויה המרכזי בתרבות שלנו, לבין מידת המסוגלות האמיתית שלנו, כחברה, להכיר באוכלוסיות שונות ולקבל אותן כחלק אינטגראלי מאיתנו.

הסרט עוסק ביתרונות, בקשיים ובקונפליקטים הנלווים לשילובם של אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה "הרגילה" משתי זוויות התבוננות: זו של האדם המשולב וזו של החברה המקבלת אותו אליה.

הסרט תומך במודל של "סינגור עצמי", ומבטא את יכולתו של אדם בעל צרכים מיוחדים לעמוד על זכותו לממש את עצמו, לקחת אחריות על מעשיו – ולכונן לעצמו חיים טובים בעלי משמעות.

הקרנת הסרט בליווי פגישה עם הבמאי וגיבוריו הינה חוויה מעוררת השראה על מעורבות חברתית ושילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה.

הסרט הופק בתמיכת קרן רבינוביץ' לקולנוע, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, קרן שלם והקרן החדשה לקולנוע. הסרט הוקרן בפסטיבלים בארץ ובעולם
2017, היה מועמד בתחרות פרסי הקולנוע הדוקומנטרי 2017 ומוקרן כיום במוסדות חינוך לאנשי מקצוע, מורים ולתמידים וכן בסינמטקים ברחבי הארץ מינואר 2018.

מסובסד ע"י תרבות לפריפריה (משרד התרבות) וקרן שלם – לפיתוח שירותים לאדם עם מוגבלות שכלית והתפתחותית ברשויות המקומיות ונמצא במאגר ההיצע האמנותי של "סל תרבות" (משרד החינוך).

במאי ויוצר הסרט:

 אריאל מירוז

במאי ויוצר סרטים דוקומנטריים ואמנותיים. בעל תואר ראשון מהאקדמיה לאמנות "בצלאל", ותואר שני בקולנוע מאוניברסיטת ת"א. מרצה לקולנוע ב"שנקר" וב"מכללה האקדמית כנרת", מפיק ומנהל צוותי צילום בערוצי טלוויזיה. סרטיו זכו בפרסים והוצגו בניו-יורק, ברלין, בייג'ין, פסטיבל הקולנוע של ירושלים, ועוד.

גיבורי הסרט:

שמעון דהן

מנחה את השיח המתקיים לאחר הקרנת הסרט.

סטודנט "המכללה לכישורי חיים". בוגר קורס שדרני רדיו של "המכללה האקדמית כנרת".

יריב קרין

מקדם אחריות חברתית ושילוב במערכות חינוך ובקהילה.

בעל תואר ראשון להוראה ממכללת אורנים. עוסק בניהול וייעוץ בתחומי חברה, קהילה, רווחה וחינוך. ניהל את בית ספר תיכון "גאון הירדן", ואת "המכללה לכישורי חיים" בעמק הירדן. במסגרות אלו יצר והוביל מערך שילוב ייחודי לאנשים עם צרכים מיוחדים.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן