סרטים ששינו את חייכם, וסרטים שבאמצעותם תשנו את חייהם של אחרים

המידע שאנחנו בוחרים להכניס למוח שלנו הוא מה שבונה את אמות המידה, את האידיאולוגיה ואת דרך ההסתכלות שלנו על העולם, אנחנו יכולים להשתמש בסרטים בכל תחום ובכל דרך שנבחר , ההחלטה והבחירה איך להשפיע ומה להגיד, היא שלנו .

ישנם סרטים מעוררי השראה שהפכו להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, בהרצאה אציג את הדרך ליצירת השפעה באמצעות גיבורים ו/או נושאים מגוונים . הבחירה, צורת ההסתכלות על הנושא . ומה בעצם מפעיל אצלנו כצופים את שלל התחושות, עבורם נעשה הכל. איך מייצרים אמפתיה, רתימה, רגש .

פייט קלאב הוא סרט בעל מסרים רבים, חלקם גלויים לעיין הצופה ואחרים סמויים מין העין, הייחוד של סרט זה נמצא בחוכמה המדויקת שלו, במסרים תת ההכרתיים המופנים אל הצופה, מסרים הנראים כתמונות בודדות במקטעים שונים, מעין הבזקים בני שבריר שנייה אשר משפיעים על הצופה ללא כל מודע.

רקוויאם לחלום הוא סרט דרמה פסיכולוגי המתאר צורות שונות של התמכרות אשר מביאות לכליאה מנטאלית של כל אחת מהדמויות בסרט, כל אחת מהדמויות מחפשת את הבריחה מחייה הרגילים ויוצרת עולם לא ריאלי בעבור עצמה, תחת מחשבה שזהו הדבר הנכון בעבורה, עולם שלעיתים מתנגש עם המציאות עצמה.

התפוז המכני הוא סיפור על ניסוי – כיצד ניתן לטפל בפושעים, הסרט מתעסק קבוצת נערים ובניהם אלכס גיבור העלילה, אשר נהגו לבצע מעשי אלימות בחפים מפשע, מתוך הנאה סדיסטית, לאחר זמן מה אלכס נתפס ונידון 14 שנות מאסר, בהמשך הסרט מקבל את האפשרות להשתתף בניסוי לשם קיצור שהיה בכלא וכך מתגלגלת העלילה, התפוז המכני מתאר באופן מדויק את שתי הקצוות של המשוואה – הטוב והרע, ומעלה מסקנות לגבי טבע האדם ואופיו.

המדע של הסרטים

בהרצאה נעסוק בהשפעת הסרטים על חיינו, ואיך אפשר להשתמש בכלי של הסרטים כדי לייצר השפעה משמעותית ורחבה. מה קורה שאנחנו צופים בסרטים שנועדו לייצר שינוי ואיך המוח שלנו מושפע מהם . במהלך ההרצאה נבין איך עובד רגש תחת השפעת הסרט ? מדוע הרגשות כל כך מניעים אותנו ? ואיך אפשר להשתמש בזה בסרט על מנת לייצר שינוי

ציפי קרליק,

בימאית דוקומנטרית וכתבת בעיקר בתחום החברתי , בעלת תואר ראשון בלימודי טלוויזיה וקולנוע במסגרת קאמרה אובסקורה. ציפי התחילה את הקריירה המקצועית תוך כדי לימודי הקולנוע שלה, כעוזרת בימאי בהפקות לטלוויזיה, והמשיכה לתפקידי תוכן בתוכניות מגזין, בניהם תחקרה נושאים המציגים מחדלים בריאותיים, בהרצאות ציפי מדברת על האימפקט של כלי התקשורת והשינויים אותם אפשר ליצור באמצעות סרטים.

יזמת חברתית בעלת פלטפורמה של סרטי דוקו קצרים שמעלים למודעות נושאים חברתיים, ונמצאים באתרים מובילים ( YNET JPOST ) כמו כן, הסרטים זכו בפרסים בפסטיבלים בעולם, המיזם dostories365 הוא חלק משינוי התפיסה שמתהווה היום בעולם. הפרסום והעולם העסקי, סרטים דוקומנטריים חברתיים כחלק מפרסום חדש, ציפי קרליק עשתה את החיבור וזה הרעיון שמאחורי המיזם dostories365 ,שמטרתו להעלות מודעות לנושאים חברתיים בעזרת סרטים דוקומנטרים . כולם מרוויחים- סיפוריהם של העמותות והארגונים עולים לסדר היום, החברה העסקית מקבלת ערך מוסף חברתי ומבדל .

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן