"אמאל'ה! המסע שלי לאמהות יחידנית", 

ד"ר עינת הולנדר מדברת מהבטן

היום בו אחסנתי את טבעת האירוסין ההיא הפך ליום הראשון של שארית חיי.

תמיד עשיתי דברים בדרך שלי, בקצב שלי. זה לא אומר שהכול הלך חלק. להפך, נדמה כאילו מישהו שם למעלה רצה שכשאגיע ליעד אדע להעריך את המסלול.

בגיל 25, חתמתי על המשכנתא הראשונה שלי ; בגיל 30, לאחר 9 שנות לימוד שהחלו אי שם בחופשת השחרור שלי, קיבלתי דוקטורט בסוציולוגיה ; בגיל 33, לאחר סדרת כישלונות מפוארת שנמשכה על פני 15 שנה, קיבלתי הכרה כמוסיקאית יוצרת וכיום אני כותבת למיטב אמני ישראל, חתומה על שורה של להיטים, ובעצם חיה את החלום שלי בכל יום מחדש.

בגיל 34, "שמורה היטב" ועונה על כל הקריטריונים של תופעת הרווקות המאוחרת, מנהלת חיים מלאים ומאושרים ועמוסת תכניות לעתיד, מצאתי את עצמי מול רופא פריון המעיין בתוצאות הבדיקות שלי בסבר פנים חמורות, ומציין שכדאי לי לעצור הכול ולרוץ לבנק כי בשעה כזו עוד פתוח. ולא, הוא לא דיבר על בנק הפועלים.

שנה וחצי לאחר אותה שיחה מטלטלת, כעבור סדרה מפרכת של טיפולי פוריות והריון בסיכון שהסתיים מוקדם מן הצפוי, הפכתי בבת אחת מסינגלית ל… אימא יחידנית לתאומות. ואם חשבתי שהחיים כבר לא יצליחו להפתיע אותי, הבשורה כי אחת התאומות נולדה עם מום מולד היוותה טוויסט נוסף בעלילה, שלקח את ההתמודדות למקום אחר לחלוטין.

הבחירה המורכבת, הלבטים, הקונפליקטים, התהליך, ההסתבכות, הצמיחה והשמחה… כל זאת נארז לכדי הרצאה המספקת הצצה אל הסיפור האישי שלי. אבל הסיפור הזה הוא לא רק סיפור על הורות. הוא סיפור על פרשות דרכים, על קבלת החלטות, על תעתועי הגורל. על הליכה בעקבות צו הלב, על הגשמה עצמית. מכל זווית אפשרית הסיפור הזה משקף עוצמה נשית ואחווה נשית. הוא מזכיר לנו כי גם במקומות הנמוכים ביותר יש בנו הנשים הכוח לגבוה, וכי ,ככל שמתאפשר לנו, עלינו לנהל את חיינו במקום לתת לחיים לנהל אותנו.

אתם מוזמנים למפגש אינטימי ומשתף בו אני מדברת מהבטן, תרתי משמע. בואו לחוות יחד איתי אוסף של רגעים מרגשים, אמתיים, כנים, המתובלים בהומור בריא.

כידוע, תמונה אחת שווה אלף מילים. לכן מלווה המפגש עמי בתמונות מתחנות שונות לאורך המסע, שצולמו בזמן אמת: במהלך הטיפולים, ההיריון והלידה, בזמן השהייה בבתי החולים עם בתי, וכמובן מתוך החיים החדשים שלי כאימא מאושרת להילית ולליאן.

הערה: בין היתר משמשת ההרצאה להעלאת מודעות בקרב נשים בגיל הפוריות אודות "רכבות", החמצות ומה שביניהן. לקהלים רלוונטיים כוללת ההרצאה נתונים סטטיסטיים וצוהר לזכויות נשים יחידניות.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן