יורי גנקין

  • פרסום ושיווק דיגיטלי-

כיועץ לשורה ארוכה של לקוחות במגזר הציבורי והפרטי – לרבות משרדי ממשלה,  חברות, תאגידים ובעלי מקצועות חופשיים מתמחה יורי בעולם המיתוג והפיתוח העסקי בזירה הדיגיטלית. במסגרת ההרצאה נדבר על כלי הקידום בפייסבוק ובגוגל, על אסטרטגיית הקידום של תכני המותג ברשתות החברתיות – וכן על קמפיינים דיגיטליים יצירתיים בישראל ומחוצה לה.

  • ניהול משברים ומוניטין ברשתות החברתיות-

בעידן שבו פייסבוק הפכה כבר מזמן לכיכר העיר המרכזית ובתקופה שבה אין יום שעובר מבלי שניחשף לעוד מקרה של בית עסק או אישיות ציבורית שנקלעו למשבר רשת – הגיעה העת לעשות לזה סוף ולהבין כיצד כל חברה יכולה להיערך נכון יותר מבעוד מועד על מנת למנוע את המשברים הללו – ולנהלם נכון יותר בזמן אמת. במסגרת ההרצאה נתמקד בטיפים מעשיים ויישומיים למניעת משבר הרשת, ניהולו בזמן אמת – וכן לשיקום אמון הציבור במותג מיד לאחר המשבר.

  • "תרבות הסמוך" בסטארט-אפ ניישן: שבעה עשורים של קבלת החלטות בממשלות ישראל-

לאורך 70 שנות קיומה, קיבלו ממשלות ישראל עשרות אלפי החלטות בתחומי החיים השונים – החלטות בטחוניות, כלכליות, חברתיות ועוד. חלקן הביאו את מדינת ישראל לגבהים ופסגות של ממש – וחלקן הסתיימו בכשלונות שנצרבו בתודעה הישראלית לדיראון עולם – אם בכלל ייושמו בפועל. במסגרת ההרצאה נבחן את ההחלטות שהתקבלו ואת הסיפורים שמאחורי הפרסונות שקיבלו אותן הלכה למעשה בזמן אמת.

  • המלחמה הקרה של המאה ה-21-

מקובל לחשוב שהמלחמה הקרה בין ברית המועצות (דאז) לבין ארצות הברית הסתיימה בשלהי 1989, ויש שיגידו ב-1991. ואולם, כל מי שבוחן את מערכת היחסים המתוחה בין רוסיה לארצות הברית כיום יכול להגיע בקלות למסקנה שהמלחמה הקרה מעולם לא הסתיימה – אלא המשיכה להתנהל בעצימות קטנה יותר. במסגרת ההרצאה נבחן את צמתי ההתנגשות המכריעים בין שתיים משלוש המעצמות המובילות בתבל ונבחן בהרחבה את רצונו של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, להחזיר עטרה ליושנה – על אחת כמה וכמה על חשבון היריבה המערבית הגדולה.

  • "אחות קטנה – נכס גדול: על מערכת היחסים שבין ארצות הברית לישראל מניקסון עד טראמפ"-

70 שנים חלפו מהרגע בו הכיר הנשיא הארי טרומן במדינת ישראל ועד שדונאלד טראמפ הכריז על כוונתו להעביר את שגרירות ארצות הברת לירושלים. בתווך ידעו ישראל וארצות הברית שיתופי פעולה פורים אך גם חילוקי דעות לא מעטים. במסגרת ההרצאה נחזור לנקודות המכוננות במערכת היחסים שבין המעצמה הגדולה לאחות הקטנה וננתח גם את יחסי העבודה שבין ראשי ממשלות ישראל ונשיאי ארצות הברית לאורך השנים – לרבות מערכת היחסים הטעונה שבין בנימין נתניהו לברק אובמה

-דונאלד טראמפ – האיש והתעלומה

סיפורו האישי והפוליטי של האיש אשר הפתיע את כולם, גם את עצמו, כשגבר על הילרי קלינטון ונבחר לנשיאות ארצות הברית בנובמבר 2016. ההרצאה תתחיל בהתייחסות לקורות חייו העמוסים לעייפה (בשערוריות והצלחות כאחד) של טראמפ – ומשם ניגש לסיפורים שמאחורי הקלעים בקמפיין הבחירות המנצח שהפתיע את כולם. לבסוף, ניכנס לעומקה של המדיניות הבלתי צפויה שהוביל טראמפ מהרגע שהפך לדייר קבע בבית הלבן.

  • ברק אובמה – בין היסטוריה להיסטריה-

אין עוררין על כך שברק אובמה ייכתב לעד בדברי הימים של הפוליטיקה העולמית עת ייזכר כנשיא האפרו-אמריקני הראשון של המעצמה החזקה בתבל. ואולם, המורשת של אובמה הייתה ועודנה שנויה במחלוקת – מה תזכור ההיסטוריה מהאדם שכיהן בתפקידו 8 שנים – האם את תרומתו לשיקום הכלכלה העולמית, רפורמת הבריאות וחיסולו של רב המרצחים בן-לאדן – או שמא דווקא את אופיו הנאיבי שהוביל לסדרה של כשלונות בתחום מדיניות החוץ – ובכלל זה גם את מערכת היחסים המתוחה מול ישראל

  • חזונו של פוטין – להחזיר עטרה ליושנה-

מהרגע שבו החליף ולדימיר פוטין את בוריס ילצין בתפקידו כנשיא רוסיה (ב-01.01.2000) – נפתח עידן חדש בדברי הימים של המדינה הגדולה בתבל. פוטין, איש הק.ג.ב. שעלה לגדולה סימן לעצמו מטרה ברורה כבר מיומו הראשון בתפקיד – להחזיר עטרה ליושנה. במהלך ההרצאה נבחן את המהלכים העיקריים שעליהם חתום ולדימיר פוטין, את מערכת היחסים שלו עם נשיאי ארצות הברית ושאר מנהיגי תבל (ובכלל זה אריאל שרון ובנימין נתניהו) – וכמובן שננתח גם את הפרופיל הפסיכולוגי של האיש אשר הפך כבר מזמן למנהיג החזק בעולם.

  • הילרי קלינטון – טרגדיה של טעויות-

הילרי קלינטון ציפתה לנצח את בחירות 2016 בהליכה ולהפוך ללא קושי של ממש לאישה הראשונה שמכהנת בתפקיד נשיאת ארצות הברית. את ההמשך כולנו מכירים אבל השאלה היא לא רק מה סייע לטראמפ לזכות ולגבור עליה – אלא דווקא איך היא הצליחה להפסיד ומה קרה שם. במהלך ההרצאה נתמקד בסיפורים הקטנים שיבהירו כיצד הפכה הגברת הראשונה לשעבר למי שמעוררת כל-כך הרבה אנטגוניזם ציבורי, נבחן את השאלה האם ביל קלינטון הוא נכס או נטל – וכמובן שגם נבין מה היא מתכננת הלאה והאם יש סיכוי לקאמבק מפתיע

יורי, מייסד והבעלים של סוכנות מדיה המתמחה בתחום ניהול הקמפיינים והמשברים בזירה העסקית והפוליטית, וכן בזירת המיתוג והפיתוח העסקי והציבורי – ומעניקה שירותי ייעוץ דיגיטלי למגוון רחב של לקוחות פרטיים וציבוריים בישראל ומחוצה לה.

יורי מלמד בחוגי התקשורת של אוניברסיטת תל-אביב, האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת בן-גוריון שבהן הוא מעביר סדנאות יישומיות העוסקות בעולם הניו-מדיה והרשתות החברתיות. בנוסף, הוא משמש כמרצה בכיר במכללה לניו-מדיה – המוסד הישראלי המוביל בענף ההכשרה לעיסוק בתחום ניהול הנוכחות, המיתוג והמשברים בעולם הדיגיטלי.

התמחותו של יורי בזירה הציבורית והפוליטית הישראלית והבינלאומית כאחד היא פועל יוצא של השנים בהן לימד קרוב ל-800 סטודנטים בחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל-אביב (ועל פעילותו זו אף זכה לפרס מצטיין הרקטור בהוראה מטעם האוניברסיטה) וכן בשל היותו פובליציסט ופרשן המפרסם מאמרי דעה ופרשנות באמצעי התקשורת הכתובים והמקוונים – וכן משום היותו פרשן אורח בערוצי הטלוויזיה השונים כדוגמת ערוץ 9, ערוץ 10, ערוץ הכנסת ועוד. מעבר לכך, מעביר יורי תדרוכים וסקירות פוליטיות לגופים ציבוריים מקומים ובינלאומיים – לרבות לבכירים בשגרירויות זרות הממוקמות בישראל.  נוסף על כך, נמנה יורי על הצוות האקדמי של המרכז להעצמת האזרח המתמחה במעקב אחר קבלתן ויישומן של החלטות הממשלה בישראל לאורך השנים

ניתן להזמין הרצאות בשפה העברית, האנגלית והרוסית.

 

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן