"מחוברות עובדים ניתנת להשגה בסביבת עבודה שמעודדת מצב בו העובדים מתלהבים כל יום מחדש מעבודתם, כשהם חשים אנרגיה מדבקת ומחויבות, כשהם חיים את הפרויקטים, יוצרים, מדלוורים וחשים צורך לחשוב בכל רגע על איך ואיפה ניתן לשפר, להרחיב את ההשפעה ולקיחת מחויבות".

חגית מלול,

כיום ראש מטה ומנהלת את תחום האופרציה בחברת לייבפרסון ישראל.

בין השנים 2013-2918, כתוצאה מניהול פרוייקטי חדשנות בebay ישראל והובלתם להצלחה יוצאת דופן,  נתבקשה חגית לשתף מתוך ניסיונה האישי והניהולי.

חגית מגיעה עם כ-15 שנות ניסיון בתפקידי משאבי אנוש בכירים ויעוץ ארגוני. המעבר לניהול עסקי של צוותי חדשנות הוא עוד יציאה "מאזור הנוחות" מתוך כך הבאת היבטים חדשניים לעולם העבודה

"הקבוצה הספציפית שניהלתי, דווחה על כ-90% בסקר מחוברות עובדים ושביעות רצון העובדים", אומרת מלול. "זהו לא מצב נקודתי או חד פעמי, אלא מציאות מתמשכת. המתבונן מהצד על הקבוצה יכול לראות אנשים מאד נלהבים, מאוד מחויבים, וכאלה שמאוד מתייחסים לעבודה כאל נכס רגשי ואישי".

מה אם כן קורה בצוותים אלה, ואיך מייצרים את ההתלהבות הזאת? "בהרצאה אחלוק 6 מרכיבים שבעיני הם התמצית של פיצוח הצופן הזה", אומרת מלול. "אשתף את המשתתפים בניסיון שלי, במה שעובד עבורי ועבור הצוות, ובתובנות הניהוליות, ששימוש בהם יסייע הן לפיתוח המנהיגות העסקית והן להתפתחות האישית של כל אחד מהעובדים."

ההרצאה בת השעה – שעה וחצי הינה מעשירה ומעוררת השראה על תפיסת מנהיגות המבוססת על תפיסת העובד (האדם) כשלם על סך ארבעת רבדיו: הפיזי, המנטלי, הרגשי והרוחני. ההתייחסות הינה אלינו כאנשים בראש ובראשונה ובאופן בו אנו מתמודדים עם מצבים שונים ומשתנים ללא הרף ובכך בוראים את המציאות שבה אנו חיים עד להשגת אושר אישי, השגת יעדים עסקיים ומימוש הפוטנציאל המלא שלנו.

 "כיצד חדשנות "מחתרתית" מביאה לתוצאות"

מהי הדרך היעילה להוביל חדשנות בארגונים? יש הרבה דרכים להנחיל חדשנות, אבל אם רוצים להגיע למוצרים שאכן מיושמים ב-roadmap של החברה ומיצרים אימפאקט משמעותי, לא די בהובלת תהליכי חדשנות עם השתתפות כלל העובדים, תחרות של רעיונות ועוד.

דרך פחות פופולארית, שחגית קוראת לה "מחתרתית", ופחות מדברים עליה – עשויה להיות הדרך להצלחה ארגונית.

סקרנים לשמוע עוד? חגית תשמח לשתף בהרצאה בת כשעה את תובנותיה מהובלת החדשנות באיביי ישראל, מה עבד ומה לא עבד, מהם הסיכונים ומהם הסיכויים, עם הרבה טיפים לדרך.

המלצות

אנשים יקרים, היום אירחנו את חגית מלול, Chief Of Staff של חברת eBay ישראל, אצלנו במשרדי CyberInt. נושא ההרצאה היה "מנהיגות ממקום אחר". לחגית ניסיון ניהולי וייעוצי רב בעולמות ה – HR, וב-3 השנים האחרונות היא משמשת כמנהלת של צוותי חדשנות טכנולוגיים. (לדעתי מדובר בצעד אמיץ, מיוחד, ולא טריוויאלי) חגית שיתפה אותנו בדרך שעברה ובחלק מהבחירות שהובילו אותה לקבל את ההחלטה לנהל צוותי חדשנות. בתפקידה החדש היא שמה לב לכך שבאותם צוותים בוערת "בעירה פנימית", אותה היא מגדירה כ – Inner Passion. בהרצאתה היא משתפת בשישה עקרונות אוניברסליים, אשר לתפיסתה מייצרים צוותים מצוינים, עם אנרגיה ומוטיבציה גבוהה. אני חושבת שבמציאות של ימינו, בה כולנו רוצים לחדש ולהתחדש, אנו מוכרחים ללמד את העובדים שלנו "לצאת מאיזור הנוחות" שלהם ולפרוץ את הגבולות של עצמם. וכמו שחגית אומרת, להאמין בהם יותר ממה שהם מאמינים בעצמם, ולשמש להם קרקע יציבה להתנסות, ואף להיכשל. לחגית ניסיון רב בהבנה כיצד בונים צוות מצוין, הן בפן המקצועי והן בפן הריגשי והכלים עליהם היא מדברת במהלך ההרצאה הינם כלים פרקטיים, הניתנים להבנה וליישום מיידי. ממליצה בחום ואשמח לשתף מעבר בפרטי. שירה חרותי, סמנכ״לית מש״א סייבראינט

אני ממליצה בחום רב על הרצאה מעוררת השראה – מנהיגות ממקום אחר של חגית מלול. חגית מרצה כישרונית שמדברת בגובה העיניים על נושאים ממעוף הציפור. חגית משתפת תובנות חכמות מעשירות ופרקטיות מעולם הניהול והמנהיגות אותו היא חייה שנים רבות בהייטק. חגית נוגעת בכלים הוליסטיים המעצימים עובדים במימדים שונים בחיי העבודה ומחוצה לה. ההרצאה חדשנית ,נוגעת בנושא הכי חם שהמעסיק עובדים בעידן החדש- חיפוש אחר האושר ומשאירה טעם של עוד. מלי אלקובי, מנכ"לית דינמיקס- איזון בין עבודה לחיים פרטיים"

מנהל/ת בנק לאומי: "אהבתי את הפורמט הקצר והממוקד ולא סדנא בת חצי יום או יותר, את הרעיון שהמרצה היא מארגון אחר והתרשמתי מאוד מאיכות המרצה ."

מנהל/ת בנק לאומי: "הרצאה מצויינת ממנהלת מרשימה ומעניינת. הכלים שניתנו הם כלים מעשיים וניתן להשתמש בהם מיידית. תודה."

מנהל/ת בנק לאומי: "הרעיון להביא מנהלים מארגונים אחרים הוא רעיון מצוין. הבחירה בחגית מלול, היתה בחירה מעולה. היא הביאה משהו חדש, מרענן ומאד מעניין. בחורה שגם ברמה האישית קל להתחבר אליה והיא נותנת השראה."

מנהל/ת בנק לאומי: "מפגש עם תוכן מעשיר , ומעורר השראה. המפגש מעלה את המוטיבציה האישית ובעל השפעה סביבתית . תודה על הארגון המופתי ! וכמובן מפגש בין אישי מגוון . כן ירבו !"

מיכל רומי, מנהלת באיביי:  " חגית מציגה גישה ייחודית לניהול שאי אפשר למצוא באף קורס באוניברסיטה. מתוך ניסיונה האישי כמנהלת וגישתה הכוללת לחיים נולדה הרצאה מקסימה שמאירה צדדים חדשים ולעיתים מפתיעים של תפקיד המנהל וניהול קריירה באופן כללי. בתור מנוהלת לשעבר של חגית אני יכולה להעיד כי מדובר בהלכה למעשה אשר הניבה תוצאות בשטח ולפחות לגבי שינתה הרבה תפיסות קודמות ועזרה לי להתקדם. מומלץ להקשיב בראש פתוח – לכל מנהל בהווה או בעתיד."

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן