האם יש סיכוי לאהבה?

האם יש רק דרך אחת להגיע לשם? ההרצאה בוחנת את המונוגמיה והחלופות לה (פוליאמוריה, יחסים פתוחים ועוד) בראי ההיסטוריה, את סוגיית טבע האדם, והתמודדויות אנושיות עם סוגיות שקשורות לסקס, קנאה, זוגיות ואהבה.

איך להכניס יותר תשוקה וחופש למיניות וזוגיות

שליש מהנשואים בארץ מתגרשים וחלק מהאנשים שלא מתגרשים נשארים בגלל הילדים ובגלל הפחדים הכלכליים והפחד להישאר לבד. אחוזים ניכרים מבני הזוג הנשואים מנהלים רומנים בסתר.

אבל האם זו גזירת גורל?

מה קרה לזוגיות בתקופה האחרונה שגורם לחוסר שביעות רצון של כה רבים? האם פעם באמת היה יותר טוב? למה אנשים כה רבים בוגדים? לאן נעלמת התשוקה במערכות יחסים ארוכות טווח? והאם יש דרכים לייצר מערכות יחסים בנות קיימא ומיניות תשוקתית באמת לאורך זמן? בהרצאה נבחן מחקרים חדשים ומרתקים של סקסולוגים, מטפלים זוגיים וחוקרים באקדמיה שנותנים מענה לשאלות אלו. נשאל שאלות נוקבות ונבחן דרכים שונות, פחות קונבנציונליות, יותר מאתגרות, אולם ישימות, לשיפור הזוגיות והמיניות. בין היתר נתבונן באפשרויות של "לגור בנפרד ביחד", יחסים לא מונוגמיים בהסכמה, מונוגמיה מודעת, והצצה לעולם אירוטי אחר מהמקובל.

ד"ר מאשה הלוי,

ד"ר הלוי מומחית ליחסים לא מונוגמיים בהסכמה לסוגיהם וסוגי זוגיות אלטרנטיבית. מרצה בנושא, מעבירה בנושא סדנאות ומטפלת באנשים שחיים או רוצים לחיות בדרכים השונות ממונוגמיה. מגשרת ומאמנת ב-NLP, תקשורת מקרבת ו"העבודה" של ביירון קייטי ביחידים ובזוגות.  בעלת תואר דוקטור בגיאוגרפיה מהאוניבריסטה העברית.

מחברת הספר "לחיות פתוח" כנרת זמורה ביתן, 2018

מראשית 2013 ד"ר הלוי ובן זוגה חיים במערכת יחסים פוליאמורית.  חוקרת את הנושא מאז דרך ספרות מחקרית, ספרות של אנשים שבחרות לחיות בדרכים אלטרנטיביות ודרך הטיפול באנשים שחיים כך.

 

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן