זרועות התמנון של ולדימיר פוטין:

ההרצאה תפרט את מגוון הזרועות של הלוחמה ההיברידית שבהן משתמשת רוסיה של ולדימיר פוטין מול מדינות המערב, החל מהלחימה בסוריה ובאוקראינה והפעלת שכירי חרב בזירות לחימה נוספות, דרך ניסיון ההתנקשות במרגל לשעבר סקריפל באנגליה וההתערבות בבחירות לנשיאות ארה"ב.

קוריאה הצפונית – משבר בלי מוצא?

ההרצאה תציג את התפתחות תוכניות הטילים והגרעין של קוריאה הצפונית ואת השתלשלות היחסים בין ארה"ב לבין הצפון קוריאנים מאז מלחמת קוריאה לפני שישים שנה, ההסכמים שגובשו ולא יושמו ועד העליות והמורדות של "סיפור האהבה" הנוכחי בין דונלד טראמפ לבין קים ג'ונג-און.

הלוחמים הזרים של דאע"ש:

איך ארגון הטרור פיתה זרים להגיע לשורותיו, מהיכן הגיעו המתנדבים הזרים וכיצד השתלבו בפעילות הארגון, מה קרה לזרים לאחר נפילת הח'ליפות של דאע"ש ועד כמה הם מהווים איום על המערב?

הדוקטרינה הישראלית ללוחמה בטרור:

כיצד התגבשה הדוקטרינה הישראלית להתמודדות עם הטרור מימי היישוב ועד ימינו, מהם העקרונות שמנחים אותה ועוברים כחוט השני בין כל ממשלות ישראל וכיצד מיישמים אותם?

"ללכת בעקבות הכסף":

מהם המרכיבים הפיננסיים של פעילויות הטרור וכיצד פיגועי הטרור של ה-11 בספטמבר שינו את התפיסה האמריקאית והעולמית בדבר הצורך להילחם במימון הטרור, החל מאל-קאעידה ודאע"ש ועד חיזבאללה ואיראן?

צפון אירלנד:

מהם שורשי הסכסוך העתיק בין הקתולים לפרוטסטנטים וכיצד הוא התפתח לקמפיין של טרור לאורך 30 שנה?  מהם עקרונותיו של הסכם השלום של יום שישי הטוב וכיצד הוא מתקשר לסכסוך הישראלי-פלסטיני? עד כמה סוגיית הברקזיט עלולה לדרדר מחדש את החבל לאלימות ואולי אף להוביל לאיחוד אירלנד?

ועוד שלל הרצאות בסוגיות חוץ אקטואליות

ד"ר חיים איסרוביץ

עיתונאי בעל יותר מ-15 שנות ניסיון בסיקור חדשות חוץ. משמש כתב ופרשן לענייני חוץ של עיתון מעריב, מפרסם כתבות בנושאי חוץ וביטחון במגזינים ישראליים מובילים (ליברל, Israel Defense) ומפרשן בכלי תקשורת.
בעל תואר דוקטורט מאוניברסיטת בר אילן על מחקר בנושא התפתחות הדוקטרינה הבריטית ללחימה בטרור בצפון אירלנד בשנים 1968 עד 2005 והדוקטרינה הישראלית מול ארגוני הטרור הפלסטיניים בשנים המקבילות. משמש עמית מחקר במכון הבינלאומי נגד טרור (ICT) במרכז הבינתחומי הרצליה וזוכה מלגת רגוניס על מחקרו בנושא המאבק האמריקאי במימון הטרור.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן