דלית אליהו בורנטין – מומחית בפסיכולוגיה רוחנית, מרצה, מאמנת ובעלת בית הספר לאימון "מאסטרי אימון לחיים".

כל הזמן שואלים אותי… מה זאת בכלל פסיכולוגיה רוחנית?

פסיכולוגיה רוחנית היא קודם כל חוויה. העיקרון הבסיסי יוצר חווית חיים מהנחת היסוד שהיא שאנחנו נשמות שעוברות חוויה אנושית מכיוון שחוויה חיצונית היא תמיד רק שיקוף של מציאות פנימית.

למרות השם המחייב, הפסיכולוגיה הרוחנית נותנת לנו כלים דווקא לניהול החוויה האנושית, כלים פסיכולוגיים מטבעם ברמות הרגשית, המחשבתית והמעשית, מתוך גישה וקונטקסט רוחני. בטבע הרוחני שלנו אין מה לשפר, צריך רק ללמוד להתחבר אליו. בעולם הדואליות של החוויה האנושית בו אנחנו תמיד רוצים להיות יותר במקום מסויים (עשירים, יפים, ורזים לדוגמא…) ולהמנע מהקוטבי שלו.

אני הגעתי לעיסוק באימון מתוך כמיהה מאוד גדולה למלא חלל בחיים שלי.

אני רציתי להצליח. היה לי חזון להרוויח כסף. כמו הרבה צעירים שמקבלים רשיון נהיגה, רציתי אוטו יפה. הקמתי חברה ליחסי ציבור והפקת אירועים בגיל 19, הייתי אמיצה וחרוצה והצלחתי מאוד. קניתי את הגולף הלבנה עליה חלמתי והשאר היסטוריה לחמש שנים הבאות. הפקות גדולות, חיי לילה בתל אביב. המון כסף, תהילה ואקשן.

למרות כל זאת, עזבתי את הארץ בשיא ההצלחה. אפשר להגיד שברחתי. הפער שנפער בין ההצלחה החיצונית לבין העולם הפנימי שלי היה קשה מנשוא. כבר לא נהניתי מהמסיבות ואלפי ה"חברים". הייתי עצובה. הרגשתי שלמרות ההצלחה,חסר לי משהו גדול בחיים.

התפרצו לי התקפי חרדה והבנתי שאני חייבת להקשיב למשוב הזה , עזבתי הכל והלכתי להגשים את החלום האמיתי, לימודי פסיכולוגיה. ולא סתם פסיכולוגיה, אלא פסיכולוגיה רוחנית.

הפער הפנימי החל להסגר, למדתי לאזן בין הצלחה בעולם לבין הנאה שנבעה מההצלחה הזו, וזה לא מובן מאליו. מאות כלים שלמדתי עוזרים לי לאזן את עצמי עד היום. כי אם אני לא נהנית מההצלחה, למה להצליח?

ב 2003 סיימתי את התואר, ואז התחיל בארה"ב הבאזז הגדול לגבי המקצוע החדש, אימון לחיים. אני פיתחתי שיטת אימון שמבוססת על יסודות הפסיכולוגיה הרוחנית, ולמדתי איך ללמד את המתאמנים שלי, לנהל את עצמם מבפנים החוצה, במילים אחרות איך להיות עשירים ומאושרים.

אחרי עשר שנים של עבודה כמאמנת, קיימתי את ההבטחה הכי גדולה לעצמי. הקמתי בישראל בית ספר לאימון המבוסס על יסודות הפסיכולוגיה הרוחנית.

בהרצאות ובסדנאות שאני מעבירה החוט המקשר הוא הבחירה בחיים של חופש. חופש מתלות בנסיבות. חופש רגשי. החופש היחיד שקיים. בארגונים אני מלמדת איך לנהל את עצמנו לפני שמנהלים אחרים, ומול קהלים הפתוחים להתנסות אנחנו עוברים חוויה שמאפשרת לנו לגעת בחיים באותנטיות, בכלים פשוטים שנשארים עם המשתתפים הרבה אחרי המפגש.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן