דביר קריב,

פורש שב"כ לאחר כ-22 שנים בהן שירת בתפקידי מודיעין ושטח ביחידה שעוסקת באחריות המודיעינית לשמירת הדמוקרטיה הישראלית. במסגרת תפקידו, דביר היה הראשון ששוחח עם רוצח ראש הממשלה בליל הרצח ובהמשך ריכז את הטיפול בחקירת הרצח כנציג היחידה.

מחבר הספר "יצחק: רצח רבין – הסיפור שלא סופר".  הספר עוסק ברצח על רקע האירועים שקדמו לו ועל השלכותיו על החברה הישראלית. "יצחק" הוא סיפורו האישי, המרתק והמצמרר, שבו הוא מתמודד באומץ רב עם שאלות קשות, לאומיות ואישיות.

איש חינוך בנשמתו הלוחם למען הדמוקרטיה הישראלית עוד מימיו כמדריך וכרכז ב"נוער העובד והלומד". מתנדב, פעיל חברתי, חינוכי ופוליטי, פובליציסט אופטימי.

מרצה מבוקש ומפתח תכניות חינוכיות בתחום החינוך לדמוקרטיה ובתחום הנעת עובדים ומתנדבים. מרצה לסגלים בכירים מתחום הביטחון והמודיעין, לאנשי חינוך, מובילי דעה ולנוער.

בהרצאותיו מדבר דביר על התקופה שקדמה לרצח רבין, על ההסתה, על חקירת הרצח ועל הרוצח. הוא מדבר גם על הכאן והעכשיו ועל הסכנות העומדות בפני החברה הישראלית, על השסעים ועל איחוי השסעים.

בשנת ה-20 לרצח רבין, על רקע קיץ שבו אנו חווים מקרים קשים שמקורם בהסתה, בפלגנות ובשנאה, חשוב יותר מתמיד לדבר עם הנוער, להשמיע וגם לשמוע, לחנך לדמוקרטיה וללמד למצוא את המשותף אך גם לקבל את האחר.

לאחרונה מרבה דביר להופיע בתקשורת כפרשן בנושא הטרור היהודי.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן