המערב הפרוע של הסייבר

אנחנו שומעים את המושג מתקפת סייבר בחדשות הרבה יותר ממה שהיינו רוצים, גניבת כרטיסי אשראי, הונאות, סחיטות ותוכנות כופר. מתקפות סייבר שמשתקות מדינות, חברות תעופה, ארגונים ועוד…
ומה בקשר למושגים עצמם? מתקפות DDOS, סוסים טרויאנים, נוזקות, פוגענים, מתקפות יום אפס, פישיניג ואני יכול להמשיך…
הרשימה לעיל היא רק חלק קטן ממה שאנחנו בעולם אבטחת המידע מתמודדים אתו בחיי היום יום.
ויש עוד נתון שאסור להתעלם ממנו, מעל ל- 90% ממתקפות הסייבר המוצלחות מתחילות ומסתיימות אצלנו – בגורם האנושי!
בהרצאה זו אסביר את מושג הסייבר, מה ההבדל בעצם בין סייבר לאבטחת מידע, אספר סיפורי קרבות מעולם הסייבר (התקיפה על סוני למשל) ואתן מקבץ עצות מודעות על מנת לעזור לכם לשמור על העבודה ועל הבית.

"הסמטאות החשוכות של הרשת האפלה"

אני מצטער לגלות את האמת לרובכם, אבל הגיע הזמן שתדעו! רובכם גולשים בשלולית של הרשת וחשופים (עם Google, Facebook והחברה) רק ל- 4%! מכלל המידע שקיים ברחבי האינטרנט. מעניין נכון?
אז איפה נמצא שאר המידע? מה הוא מכיל? ומזו הרשת האפלה או ה DarkNet שאנחנו שומעים עליה יותר ויותר בזמן האחרון?
אני מזמין אתכם להצטרף אלי למסע מרתק בסמטאות האפלות של האינטרנט. בואו נצלול ביחד ל Deep Web ומשם ל DarkNet ונגלה ביחד מה אנחנו מפספסים, איפה קורות מלחמות הסייבר ומה אפשר לקנות שם? (כל מה שדמיינתם והרבה יותר…)

פרטיות בעידן הדיגיטלי

פרטיות הנה מושג חשוב לכולנו נכון? האם קיים מישהו שמוכן לוותר על פרטיותו? ברור שלא…אבל בעידן הרשתי בו אנו חיים מסתבר כי אין דבר כזה פרטיות, עצם הגרת המושג השתנתה. "פרטיות כבר איננה נורמה חברתית" טוען מארק צוקרברג מייסד פייסבוק, הפרטיות של היום הנה פרטיות קולקטיבית…האמנם? האם בעידן בו המידע והפרטיות שלנו הופכים להיות לנכס החשוב ביותר לממשלות, חברות, האקרים ומי לא, אנו מסוגלים לשמור על פרטיותנו? האם אתם מודעים אילו גופים יודעים עלינו דברים ומה בעצם הם יודעים עלינו? האם אפשר לשלוט ב "פרטיות" שלנו בעידן בו כולנו מחוברים? ומה בעצם קרה בין פייסבוק לקיימברידג' אנליטיקה שהפך להיות סקנדל עולמי?  כל השאלות הללו ואחרות ייענו בהרצאה זו.

גלישה בטוחה – הרצאה ייחודית לבתי ספר

אי אפשר להכחיש שהעולם היום מתקדם בצעדי ענק, ב 20 שנה האחרונות אנחנו חווים גידול חסר תקדים בכל מה שקשור לטכנולוגיה, אנחנו מחוברים 24/7 למסכים, המידע נגיש לנו בכל רגע ומכל מקום, אנחנו שולטים על הכול (או לפחות ככה אנחנו חושבים) וחיים ברשתות החברתיות – אם אתה לא שם, אתה לא קיים וכך גם הילדים שלנו! פישינג, וישינג, סמישינג, שיימינג, הטרדות, בריונות והחרמות אלו רק חלק מהסכנות שאורבות לילדינו ברשת. אז כיצד מתגוננים? איך שומרים על הפרטיות? ואיך מגינים עליכם ילדים?
הצטרפו אלי להרצאה מרתקת בה נלמד על סכנות עולם הסייבר וכיצד מתמודדים איתן? גלישה בטוחה, שמירה על פרטיות, אחריות אישית, כיצד נמנעים מבריונות?
אלו רק חלק מהנושאים אותם נלמד בהרצאה זו.

 

גיא דגן
שותף בחברת קונסיינטה המציעה פתרון שלם לנושא מודעות עובדים. בתפקידי האחרון הייתי מנהל מודעות אבטחת המידע והסייבר של בנק הפועלים. מעל ל- 20 שנות ניסיון בעולם ההיי-טק ו 10 שנות ניסיון בעולם אבטחת המידע והסייבר. עוסק באבטחת מידע, סייבר והנדסה חברתית, ומתמחה בייעוץ לתכנון תהליכי למידה בנושאי מודעות סייבר וחדשנות בארגונים. בעל ניסיון רב כמרצה בפורומים שונים בארץ ובעולם, כותב במגזינים ושותף פעיל בקבוצות עבודה ומחקר מקצועיות בתחומי טכנולוגיה, רשתות חברתיות, סייבר, עתידנות ויזמות. חבר בתת ועדת הסייבר של ארגון ISACA העולמי.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן