"המערב הפרוע של הסייבר"

לאחרונה אנחנו שומעים את המושג מתקפת סייבר בחדשות הרבה יותר ממה שהיינו רוצים, גניבת כרטיסי אשראי, הונאות, סחיטות ותוכנות כופר . מתקפות סייבר שמשתקות מדינות, חברות תעופה, ארגונים ועוד…
ומה בקשר למושגים עצמם? מתקפות DDOS, סוסים טרויאנים, נוזקות, פוגענים, מתקפות יום אפס, פישיניג ואני יכול להמשיך…
הרשימה לעיל היא רק חלק קטן ממה שאנחנו בעולם אבטחת המידע מתמודדים איתו בחיי היום יום.
ויש עוד נתון שאסור להתעלם ממנו, מעל ל- 90% ממתקפות הסייבר המוצלחות מתחילות ומסתיימות אצלנו – בגורם האנושי!
בהרצאה זו אסביר את מושג הסייבר, מה ההבדל בעצם בין סייבר לאבטחת מידע, אספר סיפורי קרבות מעולם הסייבר (התקיפה על סוני למשל) ואתן מקבץ עצות מודעות על מנת לעזור לכם לשמור על העבודה ועל הבית.

 

"הנדסה חברתית – המניפולציה על הגורם האנושי"

אם תשאלו כל האקר, הוא יגיד לכם שהדרך הכי זולה ואפקטיבית לחדור לארגון או אלינו הבייתה היא ניצול הגורם האנושי. 90% מתקיפות הסייבר המוצלחות על ארגונים מתחילות ומסתיימות בגורם האנושי, וכל זאת באמצעות שימוש בשיטות הנדסה חברתית, אבל לפני שנצלול לשיטות עצמן, ניקח צעד אחורה ונדבר קצת על רשתות חברתיות ועל נושא הפרטיות או יותר נכון העדר הפרטיות שמאפשרת לתוקפים לאסוף עלינו מידע ובכך לחזק את אמינותם בעינינו.
אז באיזה שיטות תוקפים את הגורם האנושי (סמישינג, פישינג, וישינג וספיר פישינג – ולא אלו לא קללות 🙂 וכיצד מתגוננים בפניהם?בהרצאה זו אסביר את נושא ההנדסה החברתית ושיטותיה, נדבר על פרטיות ורשתות חברתיות וכמובן נלמד כיצד לזהות את סוגי המתקפות השונות

 

"הסמטאות החשוכות של הרשת האפלה"

אני מצטער לגלות את האמת לרובכם, אבל הגיע הזמן שתדעו! רובכם גולשים בשלולית של הרשת וחשופים (עם Google, Facebookוהחברה) רק ל- 4%! מכלל המידע שקיים ברחבי האינטרנט. מעניין נכון?
אז איפה נמצא שאר המידע? מה הוא מכיל? ומזו הרשת האפלה או ה DarkNet שאנחנו שומעים עליה יותר ויותר בזמן האחרון?
אני מזמין אתכם להצטרף אלי למסע מרתק בסמטאות האפלות של האינטרנט. בואו נצלול ביחד ל Deep Web ומשם ל DarkNet ונגלה ביחד מה אנחנו מפספסים, איפה קורות מלחמות הסייבר ומה אפשר לקנות שם? (כל מה שדמיינתם והרבה יותר…)

 

"עולם ה IOT – הגבול החדש של הסייבר"

הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מסחרר ואחד מראשי החץ שלה הינו עולם ה IOT – עולם שבו הכול מדבר עם הכול. עולם שבו הצמיד החכם שעל ידך יבדוק את הצורך שלך במקלחת בדרך הביתה, "ידבר" עם המכונית כדי לדעת כמה זמן ייקח לך להגיע, יודיע לדוד שלך שיידלק ויודיע למזגן להתחיל לפעול על מנת שהבית יהיה ממוזג לטעמך עד שתגיע וכל זאת פרט לתפקודו ככלי ניטור רפואי.
אי אפשר להכחיש את העובדה שזהו עידן מרגש, חדשני ומלא אפשרויות מדהימות. אבל, מצד שני עידן ה IOT פותח בפנינו גם עולם חדש של סיכוני סייבר. בהרצאה זו קודם כל אסביר את מושג ה IOT, ואראה לכם זווית קצת שונה של הסתכלות על העולם, את הזווית של תוקף סייבר…אסיים את ההרצאה עם צרור עצות על איך לשמור על עצמכם, על העבודה ועל הבית בעידן ה IOT

 

"פרטיות בעידן הדיגיטלי"

פרטיות הנה מושג חשוב לכולנו, האם קיים מישהו שמוכן לוותר על פרטיותו? ברור שלא…אבל בעידן הרישתי בו אנו חיים מסתבר כי אין דבר כזה פרטיות, עצם הגרת המושג השתנתה. "פרטיות כבר איננה נורמה חברתית" טוען מארק צוקרברג מייסד פייסבוק, הפרטיות של היום הנה פרטיות קולקטיבית…האמנם? האם בעידן בו המידע והפרטיות שלנו הופכים להיות לנכס החשוב ביותר לממשלות, חברות, האקרים ומי לא, אנו מסוגלים לשמור על פרטיותינו? האם אתם מודעים אילו גופים יודעים עלינו דברים ומה בעצם הם יודעים עלינו? האם אפשר לשלוט ב "פרטיות" שלנו בעידן בו כולנו מחוברים? ומה בעצם קרה בין פייסבוק לקיימברידג' אנליטיקה שהפך להיות סקנדל עולמי?  כל השאלות הללו ואחרות ייענו בהרצאה זו.

גיא דגן,

שותף בחברת קונסיינטה המציעה פתרון שלם לנושא מודעות עובדים.
בתפקידי האחרון הייתי מנהל מודעות אבטחת המידע והסייבר של בנק הפועלים.
מעל ל- 20 שנות ניסיון בעולם ההיי-טק ו 10 שנות ניסיון בעולם אבטחת המידע והסייבר.
עוסק באבטחת מידע, סייבר והנדסה חברתית, ומתמחה בייעוץ לתכנון תהליכי למידה בנושאי מודעות סייבר וחדשנות בארגונים.
בעל ניסיון רב כמרצה בפורומים שונים בארץ ובעולם, כותב במגזינים ושותף פעיל בקבוצות עבודה ומחקר מקצועיות בתחומי טכנולוגיה, רשתות חברתיות, סייבר, עתידנות ויזמות. חבר בתת ועדת הסייבר של ארגון ISACA העולמי

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן