איתי אנגל,

'כתב במלחמה' – עדות אישית

בהרצאה מספר איתי אנגל אודות אחורי הקלעים של עבודתו באזורי סכסוך כמו סוריה, עירק, אפגניסטן, לבנון, קוסובו, בוסניה, רואנדה, קונגו, עזה, מחוזות דאע"ש ועוד.

איך כישראלי הוא נכנס למקומות שישראלים אינם רצויים בהם וכיצד הוא מתפקד בין שיעים, סונים, טליבנים ושאר מיליציות. על העבודה לבד ללא אנשי צוות, על הסיטואציות שבהן היה נתון, ההתמודדות עם איומים ועם פחד, על הצורך לאלתר ולחשוב מחוץ לקופסא והדילמות באזורים כה קשים וטעונים.

איתי אנגל הוא העיתונאי הצעיר ביותר שזכה ב'פרס סוקולוב' – הפרס הגבוה ביותר לעיתונאות בישראל.

הרצאתו מלווה בקטעי תיעוד בלעדיים מעומק השטח באותם אזורי מלחמה.

במסלול דאע"ש ('המדינה האיסלמית') והמהפכות בעולם הערבי – תעוד מהשטח

בימים אלה אנו עדים לשינוי היסטורי במזרח התיכון.

כוח חדש, מאורגן ואכזרי יותר מכפי שאי פעם הכרנו עולה במזרח התיכון. אירגון  'המדינה האיסלמית' (לשעבר דעא"ש) מבצע טבח עם בסוריה ובעירק, מוציא להורג את כל מי שלא מתיישר עם האיסלם הקיצוני בו הוא דוגל, צולב למוות נוצרים, קובר אזרחים בעודם בחיים, מוציא להורג אלפים ומאיים להקים ח'ליפות שתשתלט על כל המזרח התיכון.

במקביל, כל המשטרים שהכרנו, כל מה שלמדנו בלימודי מזרחנות ועבודת מודיעין של עשרות שנים, נטרף מול עיננו במהפכות שמטלטלות את כל העולם הערבי.

מי שחוללו אותן הם בעיקר כוחות ליברלים, מי שכעת ״חוטפים״ אותן הם הכוחות האיסלמיסטים, ומדינת ישראל נדרשת להתמודד כעת עם מציאות חדשה, בשכונה חדשה, עם איומים חדשים.

היום, יותר מתמיד, מתברר שכדי להבין באמת מה קורה בשטח ראוי להיות בשטח עצמו.

איתי אנגל הוא העיתונאי הישראלי היחיד שדיווח מכל המוקדים בהם עולה האיסלם הקיצוני – מעירק, כורדיסטן, סוריה, מצרים, לבנון ויתר המהפכות בעולם הערבי שטורפות את המזרח התיכון כולו.

בהרצאה הוא מביא תיעוד בלעדי שצילם בעירק ובסוריה לאורך השנים וממנו ניתן ללמוד על המסלול שהוביל ליצירתה של דאע"ש ויתר תנועות ההתנגדות שקורעות לגזרים את שתי המדינות בימים אלה.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן