מאחורי הקלעים של מגיפה עולמית – איך הופכים משבר להצלחה

בחודש ינואר 2020 קיבלו כל בתי החולים בארץ עולם התראה מפני מגיפה מסתורית. בתוך ימים פרץ משבר הבריאותי החמור מזה מאה שנה. חודש אחרי חלק מבתי החולים בעולם קרסו ועל רובם המוחלט בכלל לא שמענו. בית החולים איכילוב לעומת זאת הפך למוסד הבריאות המוביל ומדובר בישראל ולמותג ישראלי בעולם. איך הצלחנו להפוך משבר להזדמנות ודווקא מתוך הכאוס להפוך למותג הבריאות המדובר בישראל? מאחורי הקלעים של מגפת הקורונה בתוך בית החולים הגדול בישראל תוך מתן כלים ניהוליים, הסברתיים ומנהיגותים שבידלו את בית החולים איכילוב משאר בתי החולים בישראל.

חמלה כבסיס להצלחה

בעולם שנראה שהצליחו בו לקדד את הכול – דאטה, בינה מלאכותית ומציאות מדומה, פריצות הדרך הכי משמעותיות עדיין יושבות לא רק בטכנולוגיה – אלא במקום הכי בסיסי: יחסים בין אנשים, אנושיות וחמלה. דווקא במקום הכי מדעי, הכי מסוכן, שבו הכול מבוסס על דאטה וניהול סיכונים, הנהלת בית החולים איכילוב, בשיאו של משבר הקורונה, דווקא שם, מצאה את התרופה הכי חשובה להתמודדות עם הנגיף – האנושיות. בסיוע דוגמאות מהמקרים המתוקשרים שהיו שיחת היום בכל סלון בית, נוכיח כיצד הבסיס להחלטות הטובות ביותר הגיעו דווקא ממקום של אנושיות וחמלה.

הכוכב הבא

בעשור האחרון הפך בית החולים איכילוב למרכז הרפואי המוביל והמתוקשר בישראל, עם דף פייסבוק מהפופולארים ברשת, נוכחות יומיומית בתקשורת המסורתית וקאדר רופאים שהפכו לכוכבים שמוכרים בכל בית. המהפכה התקשורתית שמוביל אבי שושן, דובר וחבר הנהלת בית החולים, היא חלק בלתי נפרד מהמוניטין המצוין והשם הבינלאומי שבית החולים זוכה לו בארץ ובעולם. מגיפת הקורונה למשל הוכיחה שגם בעלי מקצוע כמו רופאים יכולים לרקוד עם כוכבים. תוך שימוש בדוגמאות מהמקרים שהיו שיחת היום בכל בית בישראל נראה כיצד ניתן לנהל את התקשורת ולא להיות מנוהל על ידה וכיצד כל אחד יכול להפוך לכוכב בתחום שלו אם רק יהיה לו אומץ.

אבי שושן, 40, דובר וחבר הנהלת המרכז הרפואי איכילוב – ת"א מזה למעלה מעשור. במקביל, כותב באתר ynet, חבר פאנל התוכנית "חי בלילה" בקשת 12, מגיש ועורך ברדיו תל אביב.

ליצירת קשר והזמנת הרצאה לחץ כאן